Vstupte


                                              Vítejte na stránkách www.chovpsa.cz, domovských stránkách chovatelské stanice
                                                            
z Královských teras        a         Boy Pepinos.
V našich chovatelských stanicích se věnujeme především chovu psů loveckých plemen :
    ● Zlatý Retriever
    ● Labradorský Retriever
    ● Český teriér
    ● Anglický kokršpaněl
    ● Německý krátkosrstý ohař
    ● Maďarský  ohař
    ● Český fousek
    ● Jezevčík trpasličí / králičí

Ing. Jarmila Pokorná Ing.- mé začátky v chovu psů jsou spojeny s knihou  Bella a Sebastián, díky níž jsem si pořídila Slovenské čuvače. Mojí druhou srdeční záležitostí po přestěhování se do Brna se stalo plemeno Francouzského středního pudla a naše dvě fenky Ašenka st. a její dcera Aška.  V roce 1998 jsem začala toužebně pokukovat po zlatém retrievrovi a když Ašenka odešla do psího nebe, její místo v rodině zaplnila fenka zlatého retrievra Sallynka a později k ni přibyl její syn Akim.  Láska k tomuto plemeni mě mě přivedla nejen ke kynologii, ale i k myslivosti. Výcviku loveckých psů jsem se začala pozvolna věnovat v roce 2002, kdy jsem získávala první zkušenosti s retrievry, jezevčíky a teriéry. Od roku 2009 se věnuji také výcviku ohařů. Mám aprobaci na rozhodčího loveckých zkoušek ZV, PZ, LZ, SVP, BZ, MFTR a VZ ostatních (malých) plemen a ZV, PZ a SVP ohařů.
V loňském roce jsem úspěšně předvedla dva norníky a tak mě čeká ještě příprava nejméně jednoho abych splnila požadovaný počet předvedených psů a mohla tak posuzovat tyto draky při práci pod povrchem. 

     

Josef Ouzký   - mým největším koníčkem je myslivost a kynologie.  K chovu mě přivedl můj otec, který choval Anglické kokršpaněly. V roce 1990 jsem si zaregistroval vlastní chovatelskou stanici  Pepinos, později přeregistrovanou jako Boy Pepinos. Od roku 1990 se v naší stanici narodilo 48 vrhů anglických kokršpanělů barvy hnědé, hnědé s pálením, černé, černé s pálením, zlaté, sobolí, a vícebarevné Výcvikem loveckých psů se zabývám více než dvacet let, kdy jsem se věnoval právě především výcviku kokršpanělů. S přibývajícími zkušenostmi jsem se začal věnovat  výcviku retrievrů a ohařů. Působím jako rozhodčí z výkonu loveckých  psů ostatních (malých plemen) s aprobací na zkoušky  ZV, PZ, LZ, SVP, BZ,  MFTR a VZ, dále aprobací na zkoušky ohařů  ZV,  PZ a SVP.

Nejmladší z našeho teamu je začínající ale velmi talentovaná handlerka Anetka Bydžovská, která má své první výstavní krůčky úspěšně za sebou. Zatím získává zkušenosti a zvládá kynologické dění s temperamentem jí vlastním. Hafani ji plně respektují, poslouchají ji, pěkně a přirozeně se s ní předvádí.

 

Nezištným a nepostradatelným  pomocníkem  je pro nás kamarádka  Eva Šimků, která se nám stará o naše psí svěřence v době, kdy jsme mimo dům na zkouškách, výstavách a dalších aktivitách a na kterou se můžeme vždy spolehnout.