Home          Co je canisterapie              Jak pracujeme                Novinky                 CT zkoušky           Odkazy            Kontakt 
      
                                                                                           Canisterapie  - léčba psí láskou
Zpět

 

19.6.2009  Canisterapeutické zkoušky v ÚSP Křižanov

Connie a Canny z Královských teras úspěšně složili všestranné canisterapeutické zkoušky. Spolu s nimi obstála na výbornou i fenka novofundladského psa Beata od Janova hradu. 

 

 

3.7.2008 Třebíč -  Erlin Z Hlubiny  obstála na Všestranných canisterapeutických zkouškách  pořádaných pod hlavičkou občanského sdružení Sirius Třebíč a stala se tak členem našeho canisterapeutického týmu.

 

6.1.2006 Třebíč - Akim  z Královských teras složil test povahy a  splnil tak podmínky pro získání certifikátu   CANISTERAPEUTICKÝ  PES.
Dnes jsme se s Akimem vypravili do Třebíče na všestranné  canisterapeutické zkoušky, které pořádalo občanské sdružení Sirius Třebíč. Zkoušky se konaly ve stacionáři, pro osoby s mentálním postižením. Krásné prostředí a pohodová atmosféra , která na zkouškách vládla měla obrovské plus pro práci testovaných  pejsků. Všichni prováděli určené  disciplíny ochotně a s radostí. Akim,  plnil předepsané úkoly zcela bezchybně, uvolněně a  radostně . Nejistota byla brzy tatam . Zvládl polohování  i  podlézání  a nechal si všechno líbit. Taky se mu nic nepříjemného nedělo: hlazení, muckání. tahání za pacinky a jiné libůstky. Na klín zkoušející sedící na vozíčku  si vyskočil pro pamlsek bez  zaváhání a nechal se drbat a tahat za uši. Pamlsek si  jemně odebral z ruky i z dlaně . Dokonce u toho velice radostně vrtěl. Lehce znejistěl při manipulaci s berlemi a při chůzi vedle vozíku jednou zatahal. Za tyto  dvě chyby si oprávněně vysloužil známku čtyři. Všechny ostatní disciplíny zvládl za plný počet bodů (5) a zkoušky dokončil s počtem bodů 68 z celkového počtu 70. A co na to panička? No měla z něj obrovskou radost

   

 

28.9.2005 Canisterapeutické zkoušky  v Praze

Sally Dyre Bony úspěšně  absolvovala  testování psů využívaných pro rozvoj osobnosti s výsledkem prospěla. Toto hodnocení může získat pes, který všechny uvedené disciplíny prováděl ochotně bez známek bázlivosti či nervozity a projevoval viditelnou radost z kontaktu s člověkem.