Naši canisterapeutičtí pomocníci

 


Sally Dyre Bony (Salča),  Akim z Královských teras (Kamínek),

Connie z Královských teras (Konča), Canny z Královských teras, Beata z Janova dvora a  Erlina z Hlubiny (Erlin)

Canisterapii jsme se začali věnovat i když pouze nárazově při různých příležitostech od roku 2005, kdy naše fenka zlatého retrievra Sallynka úspěšně složila canisterapeutické zkoušky v Praze pod vzdělávacím centrem SVOPAP.  Druhým naším canisterapeutickým pomocníkem se stal Akim z Královských teras, který v lednu 2006 obstál na výbornou a složil všestranné canisterapeutické zkoušky pod sdružením SÍRIUS Třebíč.
Canisterapii se aktivně věnujeme od roku 2008, kdy S našimi  goldeny  Sallynkou a Akimem jsme začali pravidelně docházet každé pondělí  do Ústavu sociální péče  pro tělesně postiženou mládež v Brně -Řečkovicích na domov Tereza. Canisterapeutické hodinky se zpravidla účastní čtyři děti. Oba naši psi se za dětmi vždycky moc těší. Na oddělení  vlítnou jako velká voda a dělají pořádné pozdvižení, aby všichni viděli, že už jsme tady. Pravidelně jsme začali na Terezu docházel až v 2008 roce, protože Akim byl hodně vytížen lovecky a navíc jsem byla přesvědčená, že se hodí více ke starším lidem. Opak je však pravdou. Akim je skvělý canisterapeutický  pes. S dětmi si to naprosto užívá a mohly by na něm dříví štípat. Nejvíce ho baví hra na schovávanou, kdy děti schovají předměty a on je musí najít a přinést. Nadšeně prolézá za dětmi tunelem, nechá se tahat,  podlézat a dokonce i osedlat. Sally už má svůj věk a taky tvrdou palici. Za piškotek udělá panenku a třeba i kotrmelec. Když se ale rozhodne, že už toho bylo pro dnešek dost, tak s ní nikdo a nic nepohne.
Nakonec s ní nikdo ani hýbat nechce.  Lehne si vedle dětí na žíněnku, dělejte si se mnou co chcete  a hlaďte si mě až do úplného vyhlazení. Nejraději má ovšem hru, kdy si děti lehnou na záda, do dlaní, na bříško a na nohy jim položím piškotky a Sallynka  je  jde posbírat. Tak by si dokázala hrát věčně.  Tuto hru má také moc rád náš Kamínek. 
Hodinku ukončujeme pravidelně polohováním, protože i  na Akimovi se začíná projevovat únava. To si potom lehne na druhou žíněnku a mějte mě rádi. A děti ho rádi mají. Sednou si k němu, hladí ho a krmí pamlsky.
Dalším členem našeho týmu je Česká teriérka Erlina z Hlubiny, která díky svojí velikostí bude doplňovat velké psy u dětí na vozíčku.
V červnu 2009 úspěšně složili všestranné canisterapeutické zkoušky  naše goldeni Connie a Canny z Královských teras a aktivně se zapojili na na Tereze spolu s mámou Sally a bráškou Akimem.

V současné době jsme se opět uchýlili k příležitostné canisterapii. Akim a Sally jsou již v letech a velmi je to vyčerpává. Canny pracuje v Brně. Naše tři fenky by měli canisterpapeutické zkoušky teprve skládat. Nepochybuji o tom, že je úspěšně složí a doufám, že najdou uplatnění v některém ÚSP a budou přinášet radost do života dětem, nebo seniorům.

 
 

Zpět

Akim z Královských teras

Sally Dyre Bonny

Connie z Královských teras

Erlina z Hlubiny
      
                                                                                           Canisterapie  - léčba psí láskou
Home          Co je canisterapie              Jak pracujeme               Novinky                  CT zkoušky           Odkazy             Kontakt