Chovpsa.cz
O nás
Novinky 2013
Námi  předvedení psi
Archiv
Psi ve výcviku-archiv
Psi ve výcviku 2013

 

Zkoušky        Zkušební řády          Co nabízíme             Kniha návštěv             Odkazy            Kontakt

 

                                                Výcvik psů pro chovnost a loveckou praxi.  

Připravíme a  předvedeme Vašeho psa  na různých typech zkoušek lovecké upotřebitelnosti pro uchovnění i loveckou praxi. Pokud počasí dovolí, cvičíme denně od dubna do října

V areálu bydlíme, takže všechny pejsky máme pod nepřetržitou kontrolou 24 hodin denně. Máme dvacetiletou praxi v chovu psů.

Výcvik je  určen především  pro plemena ohařů, retrievrů, slídičů a jezevčíků a teriérů.

 • U mladých psů  výcvik  směřujeme na rozvíjení vrozených vlastností, výcvik poslušnosti a zvládnutí disciplín zkoušek vloh. Současně s tím začínáme s výcvikem aportu a podle počasí začínáme s výcvikem na vodě.
   

 • Následně se pak věnujeme přípravě psů na PZ (podzimní zkoušky), SZVP (speciální zkoušky z vodní práce), LZ (lesní zkoušky) a VZ (všestranné zkoušky).
   

 • Pro výcvik aportů používáme: kozlík, dummy, atrapy zvěře a ulovenou zvěř bažanta, bažantí slepice, zajíce, domácího králíka, lišku a holuba.
   

 • K výcviku práce na pobarvené stopě používáme vepřovou krev, na konci stopy je vždy položeno srnčí (vycpanina v běžné velikosti).
   

 • Náročnost  a četnost výcviku  přizpůsobujeme konkrétnímu psu. Do skupiny vybíráme psy na přibližně stejné úrovni, abychom mohli  pracovat se všemi  a výcvik byl plynulý bez časových prodlev.

 

                                      Podmínky přijetí psa do výcvikového střediska

Pes musí mít platný očkovací průkaz, kde musí mít potvrzenou vakcinaci proti vzteklině ne delší než jeden rok a kratší než 30

dnů. Nesmí jevit známky onemocnění.  Měl by být ošetřen proti vnitřním i vnějším parazitům.

Dále se doporučuje, aby byl očkován proti psince, parvoviróze, leptospiróze,  infekční hepatitidě, parvoviróze, leptospiróze.