Zkoušky        Zkušební řády          Co nabízíme             Kniha návštěv             Odkazy            Kontakt

Novinky 2013

 
1.6.2013

Dnes se v Praze skládaly zkoušky na rozhodčí z výkonu loveckých psů. Zkoušky jsem složila na plný počet a rozšířila jsem si aprobaci  na
zkoušky vloh a podzimní zkoušky ohařů.


O víkendu jsem splnila dvojí čekatelování na PZ ohařů
19.5.2013 OMS Brno - venkov PZ Těšany                                                                                 sobota                  neděle
18.5.2013 Klubové PZ Těšany - CACT                                                                                                                  
    
O víkendu jsem čekatelovala oba dva dny na PZ ohařů. V sobotu pořádal podzimky klub krátkosrstých ohařů a bylo to super. Počasí bylo teplé, žádné dusno, takže psi měli na práci dobré podmínky. Zvěř byla, i když jsem počítala, že v této oblasti ji bude daleko více.
Nachodili jsme se, ale nakonec měl každý pes příležitost k vystavení. Co bylo náročné byl kopcovitý terén, který nám dával pěkně zabrat.  Připadala jsem si jako někde na horách. Psi pracovali dobře a v hodnocení výkonů jsem se s rozhodčíma shodovala. Vůdci byli pohodoví, atmosféra příjemná, prostě super den.
         

Neděle byla pravým opakem. Zvěře málo, takže jsme se tentokrát v rovinatém terénu nachodili mnohem více než předešlý den. Výkony psů  slabší a hodnocení ? Zábavné!  Z pěti psů jsme dovedli jednoho v I. ceně a jednoho v ceně II. Tři nejúspěšnější ohaři za své výkony dostali zaslouženě krásné poháry. Byli nejenom šikovní, ale i velmi krásní.
               


12.5.2012  PZ ohařů a ostatních plemen  HS Čelákovice    
 Haidy od Vavřineckého rybníka složila podzimní zkoušky v I. ceně. 
 


O víkendu jsem splnila dvojí čekatelování na ZV ohařů

12.5.2013 Memoriál Václava Vančury - klubové ZV
ohařů
V neděli jsem čekatelovala na klubových vlohách v Praze. Předpověď počasí slibovala deštivý den, což se v Praze naštěstí nenaplnilo.
Svítilo sluníčko a bylo optimální teplo pro tento typ zkoušek. I když zvěře moc nebylo, každý pes v průběhu hledání na nějakou narazil
a zkoušky skončily v krásném čase. Zkoušky se mi líbily, vůdci i rozhodčí byli příjemní a vládla přátelská a pohodová atmosféra.
                  
                  


11.5.2012  Zkoušy vloh ohařů a ostatních plemen Chudeřice 
Dnes složila úspěšně v I. ceně zkoušky vloh naše labradorka Fidorka Boy Pepinos. Všechny disciplíny zvládla na 4, jen marking trošku dohledala a byla za to penalizovaná za 3. Je to moc šikovná fenka a máme z ni radost.
Dnes také složila vlohy
další z našich svěřenců z loňského výcviku Aisha z Bobrovského údolí - Airin Díky tomu, že jsem na vlohách čekatelovala, měla jsem možnost Airin vidět pracovat. Nějak nebyla ve své kůži. Její hledání nebylo to, na co jsme u ni byli zvyklí a rozhodčí ji za to penalizovali. Za rychlost dostala známku 2, která ji posunula až do III. ceny.
   


28.4.2012 Jarní svod - střelnice Hůrka, OMS Pardubice
Poslední dubnovou neděli jsme strávili příjemné dopoledne na jarním svodu loveckých psů. Oba kluci z Královských teras  Eliot (GR) a Collin (LR) se takové akce účastnil poprvé a oba se toho zhostili velmi dobře. Vzájemně se velmi dobře snášeli a mezi ostatními psy byli v pohodě.  Posudky dostali bez vad, takže co si přát víc. Eliot si vysloužil obrovskou pochvalu za předvedení v kruhu. Přesně řečeno: "krásně se předvádí, je velmi elegantní v pohybu je příjemné se na něj dívat."
          
 


27.1.2013 MFTR Konopiště
Codetta Angel Shadow   180 bodů/ III. cena (ovladatelnost 2)                                       

 

 

Archiv   2012
Archiv   2011
Zpět
Chovpsa.cz