Zkoušky        Zkušební řády          Co nabízíme             Kniha návštěv             Odkazy            Kontakt

Zpět


                                                          Předvedení psy

                                                              

 Mnou předvedení psiÚryvek z knihy "Alíku, nech toho povyku" autorky Jody Rosengarten mi mluví z duše.  Moudrá to paní !!!!!!

" Místo romantických představ o vašem soužití se psy  bude užitečnější uvědomit si, co od nich zpočátku očekávat. Chápavý cvičitel  nejprve podněcuje štěně k úspěchu tím, že chválí jeho správné rozhodnutí a pokud možno si nevšímá chybné volby.   Je životně důležité vypěstovat ve štěněti důvěru během prvních šesti měsíců. Seznamujte štěně s co největším počtem lidí, zvířat, pachů, zvuků a dopřejte mu co nejvíce zážitků. Jemně je veďte k tomu, aby na ně správně reagovalo. Všechny tyto zkušenosti by měly být pro štěně hrou, protože tak se nejlépe naučí, jak se s nimi v budoucnu vyrovnat.

V minulých letech se výcvik psů dostal na vědečtější  úroveň než kdykoli před tím. Přesto však existuje stále více než dost cvičitelů, kteří tuto činnost vykonávají, protože chtějí někoho řídit a ovládat. A komu lze být více pánem než psovi?

Samoúčelné ovládání může být zrádné a bývá typické pro tyrany a bigotní nesnášenlivé lidi. Někteří lidé promítají tyto problémy i do výcviku psů a domnívají se, že dělají pro štěně to nejlepší. Ale je tomu tak doopravdy? Nechápejte mě špatně. Jsem přesvědčena, že psy je nutné  pro jejich vlastní bezpečnost naučit základním pravidlům soužití v rodině, což většina z nás dělá. Problémy mi dělá nadměrný, často  až přemrštěný výcvik, při němž se majitel snaží změnit psí povahu jen proto, aby uspokojil vlastní ego.

Výcvik by měl být založen na snaze učinit psa i sebe šťastnými.  "

 

 

 

  

Chovpsa.cz