Chovatelská stanice roku 2005

 

 


      Goldenům jsme zcela propadli v roce 2000, kdy jsme přijali do naší lidské smečky fenku Sally Dyre Bony.  Pořídili jsme si ji pouze jako domácího mazlíčka, brzy na to se stala vůdcem naší smečky a pěkně si nás omotala kolem packy. Začala jsem s ní jezdit na výstavy. Exteriérem získávala známku výbornou. Předvedení nás zpravila odsunulo z pořadí. Jakmile jsem se Sally vstoupila do výstavního kruhu, tahala do všech stran. Dvakrát jsme změnili vůdce a pilně trénovali. Přes odborné rady známých chovatelů a doporučení rozhodčích jak ji správně předvést se nám nedařilo. Naše děvče se naučilo předvádět, ale přesto na ni bylo vidět, že se nepředvádí s radostí. A jak mi řekl pan rozhodčí Ing. Korda: " I manekýna musí umět chodit po molu". Proto jsme od vystavování upustili.
        V prosinci 2002 jsme odchovali náš první vrh ze spojení Sally Dyre Bony a Beethoven od Spešovské skály. Z tohoto vrhu jsme si nechali jednoho pejska. Akim z Královských teras je pracovně i výstavně úspěšný pes, v lednu 2005 byl uchovněný. Podle dostupných pramenů  je  Multi ch. Akim z Královských teras první pes GR v ČR, který je držitelem  titulů  Dual šampion, Interšampion a Všestranný pes- U.
V roce 2006 byl Akim z Královských teras vyhlášen NEJLEPŠÍM PSEM RK CZ 2005 a v témže roce  byl naší chovatelské stanici přiznán titul NEJLEPŠÍ CHOVSTELSKÁ STANICE GR 2005.  O rok později v r 2006 obhájil NEJLEPŠÍHO PSA RK CZ . V témže roce byl vyhlášen RETRIEVREM ROKU 2006, získal ocenění DUAL PURPOSE a PRACOVNÍ PES ROKU 2006.
Sally po prvním vrhu změnila názor na výstavy a začala se předvádět. A hned to bylo znát. Získala svůj první CAC, Res. CAC, Vítěze třídy a Oblastního vítěze. Spolu s Akimem se umístili čtyřikrát jako druhý nejkrásnější pár výstavy.
Na podzim roku 2006 jsme obohatili náš život se psy, když jsme si spolu s mojí maminkou pořídily fenku českého teriéra Erlinu z Hlubiny. Erlinka největší mazílek mojí mámy. Je to teriérka  která se svojí úžasnou povahou předčila všechna má očekávání. Je to velmi inteligentní, poslušná, oddaná a  umazlená fenka.  Je ovšem také skvělý hlídač a veliký obranář.
Naše chovatelská stanice s rozrostla o další čtyřnohé kamarády o kterých se dozvíte více v Naši psi.

Láska k mým psím kamarádům mě přivedla nejen ke kynologii, ale i k myslivosti. Výcviku loveckých psů jsem se začala pozvolna věnovat v roce 2002, kdy jsem získávala první zkušenosti s retrievry, jezevčíky a teriéry. Od roku 2009 se věnuji také výcviku ohařů.
Mám aprobaci na rozhodčího loveckých zkoušek ZV, PZ, LZ, SVP, BZ, MFTR a VZ ostatních (malých) plemen a ZV, PZ a SVP ohařů.


Cílem naší chovatelské stanice  je chov štěňat z kvalitních, prověřených a atraktivních jedinců. Díky pečlivému výběru rodičů se nám daří chov potomků s typickým exteriérem, výborným zdravím, přátelskou a vyrovnanou povahou.  Naše odchovy mají výborné pracovní vlohy a vrozenou chuť k práci. Štěňátka jsou odchovávaná v přímém kontaktu s námi a ostatními členy smečky. Jsou dobře socializovaná.  Novým majitelům poskytujeme chovatelský servis včetně pomoci při výcviku, úpravy psa na výstavu a vystavení.

    

 

 

 

 

 

 

 
Mé poděkování patří Ing. Jirkovi Kaláškovi, bez kterého bych měla zaručeně doma gaučáka, i když milovaného. Výstavy jsem zatvrzele odmítala. Jirka mě opakovaně nutil, abych přihlásila moji první výstavu a byl tak vytrvalý a neodbytný, že jsem před lety na něj rezignovala a poslechla jsem ho.
Jiří mi v mých začátcích pomáhal nejen s výstavami.  Ukázal jak se psem pracovat a pomáhal mi s výcvikem Sally i Akima. Od něj jsem dostala i můj první zkušební řád.

Dík také patří mému příteli Pepovi Ouzkému, který mi ukázal jak pracovat s ohařem. Díky němu jsem měla možnost poznat práci ohařů, měla jsem příležitost ohaře cvičit a předvádět na zkouškách, získat velkou spoustu nových a cenných zkušeností.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Home          Výstavy             Fotogalerie          Co nabízíme             Návštěvní kniha             Odkazy             Kontakt   

 TOPlist