Home                Chovpsa.cz                    Co nabízíme                     Odkazy                          Kontakt   

Zpět

Archiv 2005-2014


Novinky 2015

                                      Vítejte na stránkách chovatelské stanice z Královských teras

                                                          


29.12.2015 Dnes se naše smečka rozrostla o fenku jagteriéra Ágnes z Rovenské Nor Mánie.  Ágneska má dva roky,  je nedůvěřivá, trošku bázlivější a místo přivolání zatím spíš funguje odchyt. Asi  má špatnou zkušenost, nebo absolutní nezkušenost. V každém případě mi učarovala a pokusíme se ji srovnat, věnovat ji hodně pozornosti, lásky a v budoucnu snad i lovecký výcvik. Třeba to nakonec spolu zvládneme. No a pokud ne, tak bude domácí ?? No vlastně nevím, co bude domácí ale doufám, že až si získá naši důvěru, tak mazel.  Malá goldenka Crazy dostala parťáka a tak doufám, že toto dovádění zůstane i do budoucna v přátelském duchu.


28.12.2015 jsme s Codettkou byly na naháňce a v bažantnici. Holka je dobře ovladatelná, tak jsem ji vzala. Hon si skvěle užila, proběhla se za srnčím, za zajícem, za kočkou i za divočákem, ale dala si říct a na písknutí se vrátila. Je šikovná a není blázen.
                  

23. 12.2015 Den před štědrým dnem nás navštívila panička naší holčičky Heart Gold z Královských teras a přivodila mi šok. Přivezla mámě Codettce a celé smeče dárky. Každý dostal svůj dárek s velikou mašlí a vlastním obrázkem. No prostě nádhera. Hafanům přivezla spoustu psího vánočního cukroví, spoustu dalších pamlsků, dobrot a velikého plyšového psa. Iveto moc díky. Za hafany i za mě. Rozbalování bylo veselé a hafani pilně asistovali.
 
 

                                                         

15.12.2015 Dnes oslavil své krásné 13. narozeniny můj nejúžasnější pejsek Akim z Královských teras, kterého zbožňuji a moc bych nám přála ještě hodně společných let. Akimku přeji ti moc a moc zdraví a kdyby cokoli, budu tě nosit na rukách.
 


15.12.2015 Dnes jsme s Eliotem byli na vyšetření očí s výsledkem: Oční vyšetření: oči prosté klinických příznaků typických pro dědičná oční onemocnění uvedená v certifikátu.  
                            
 

6.12.2015 Crazynka má 3,5 měsíce. Je krásná, sladká, šikovná, poslušná, úžasná a úplně ji zbožňuji.
                                                                         


Užíváme si honů. Codettka s Eliotem si v letošní lovecké sezóně pěkně zalovili v bažantnici Kinsky Dal Borgo. Jsou fakt dobří, moc mě těší se na ně dívat při práci.

Eliot mi udělal svojí spolehlivou prací na lesních zkouškách opět velikou radost. Obavu jsem měla hlavně ze šoulačky, jelikož jsme ji neměli ještě vychytanou a tak jsem přemýšlela, že udělám následování. Vzhledem k tomu, že nám los určil hned druhou barvu, rozhodla jsem se, že to risknu a vyplatilo se. Eliot to vyšvihl jako mazák a nezklamal. To nakonec rozhodlo o jeho vítězství. Je to úžasný pes, který mě stejně jako jeho tatík Akim mockrát umožnil radovat se z vítězství, ale především z jejich krásné práce.

 
 


15.11.2015 Eliot z Královských teras - KLZ CACT, Vítěz zkoušek

                       

4.-5.11.2015 DUO CACIB PRAHA – úsměvný a nakonec i úspěšný výstavní víkend.
                                                                          
Po oba dva dny byli rozhodčí opravdu důkladní a velmi, velmi přísní k našim psím miláčkům. Na takto přísné posuzování nejsme zvyklí, proto hodně vystavovatelů odjíždělo rozčarováno. Co je k tomuto pocitu vedlo? Stačil mi pohled na tabuli s výsledky.
Např. neděle – dospělí jedinci: z 34 psů – 15 V, 18 VD a 1 Dostatečná, z 31 fen – 16 V, 13 VD a 2 D. Známkami VD rozhodčí nešetřili ani ve třídě šampiónů a veteránů, ve třídě pracovní zadala p. rozhodčí V1 a V2 bez titulů.

Eliot z Královských teras získal v sobotu i v neděli ve třídě pracovní hodnocení VÝBORNÁ 3. Vím, že se historie na třetí místa neptá, ale já jsem z výstavy odjížděla nakonec spokojená, téměř s pocitem, jako bych si odvážela CACIBA.
 

Naše odchovy Heart Gold a Hatátitlá z Královských teras dostali v sobotu oba VN a VN2 a v neděli N a N 3. Z pohledu celkového posuzování vlastně úspěch. Majitelkám moc děkuji za prezentaci a věřím, že tato zkušenost bude v časovém horizontu dobrou zkušeností. A hlavně jsem ráda, že se nedaly odradit a že o obou Háčkách z Královských teras ještě uslyšíme.
                                 


3.11.2015 Konečně jsme si přivezli naši novou holčičku Dream For Craze of Golden Cheer. Crazy je naprosto úžasné psí miminko. Cestu domů (250km) zvládla naprosto v pohodě a převalujíce se v různých polohách více či méně cestu prospala. Se smečkou se rychle seznámila a je tu hned jako doma. Je čistotná, za dva dny doma ještě nic neudělala a poctivě vybíhá ven na trávník. Krásně papá, když se unaví, zaleze si do ohrádky, kde se cítí bezpečně a spinká. Je úžasná. Eliot ji bere, Codetta brblá a žárlí, Akim se nedá rušit a když ho malá zlobí, nakrabatí pysky ale nechá ji na sobě řádit. Amelku a Eimy zatím nezná. Všechno se teď motá kolem ní.
                                        
                                        

10.10.2015 jsme se byli podívat v chovatelké stanici Godlen Cheer na štěňátka ze spoje CH CZ Explosive Symphony Famous Gold / Carnaval Dorado Scout Boy, které se narodili 25.8,2015. Pravdou je, že jsem o novém přírůstku do budoucna přemýšlela, ale za současných okolností to nebylo rozumné a bylo mi jasné, že si šěňátko do naší již tak početné smečky nemůžu dovolit.  Dala jsem se přesvědčit, abych se na miminka jela podívat naprosto nezávazně. Když jsem nakoukla na spící chlupáče v ohrádce, padla mi do oka krásná výrazná hlavička v zlatém kožíšku. Ukázala jsem na spící mimino se slovy, že při mé smůle to stejně bude chlapeček. Nebyl to kluk, ale přesně ta fenka, která byla volná. Láska na první pohled a rozumné, nerozumné rozhodnutí jsem neřešila. Dejte mi ji do náruče a to je konec. Maličká se bude jmenovat Crazy.
                  PEDIGREE
http://www.k9data.com/pedigree.asp?ID=604953


25.9.2015 Hatátitlá z Královských teras VN 1  - první náš velký úspěch na výstavě v Oslavanech, je to prostě moje zlaté srdíčko ve zlatém kožíšku
                                                                         


25.8.2015 Naše holčička Debbie z Královských teras úspěšně složila  PZ v I. ceně s počtem bodů 174 a obsadila krásné třetí místo.
Majitelům blahopřeji, udělali mi velikou radost. Tak a teď holka hurá na kachny!!!
                                                                       

17.8.2015 s Akimkem jsme začali rehabilitovat a chodit na aquaterapii. Brzy mu bude 13 let a v tomto věku již má jistou omezenou pohyblivost a lehkou atrofii svalstva. Obavy že se jedná o DKK se nepotvrdily, problém je na dvou obratlích, ale nemusíme se obávat dramatických změn. Ostatní nálezy odpovídají věku. Moc bych si přála, aby mu to pomohlo, chlapečkovi mému nejzlatějšímu. Pěkně se prošel na chodícím pásu ve vodě a doma usnul jako brouček.
                                               

                                                      8.8-9.8.2015 Pohár Světa myslivosti                 
Eliot z Královských teras mi znovu udělal velikou radost, když v extrémním počasí dokončil oba dva dny zkoušky v I. ceně. V sobotu získal na KPZ titul Res. CACT, v neděli na KZVP se s plným počtem bodů dostal do rozstřelu, stal se Vítězem zkoušek a získal titul CACT. V Poháru Světa myslivosti se umístil na krásném 3. místě. Je šikovný po svém velkém tatíkovi Akimovi z Kálovských teras.                                                                                            


                                                            1.8-2.8.2015 Východočeské derby retrívrů Bříšťany                  
Eliot z Královských teras se stal Vítězem Východočeského derby retrívrů. SVP I. cena CACT v rozstřelu 1. místo, PZ   I. cena CACT  3. místo     


5.7.2015 Všestranné canisterapeutické zkoušky Dobrá voda u Třebíče
Eliot z Královských teras a sestřička Codetta Angel Shadow úspěšně složili všestranné canisterapeutické zkoušky                                   

 


27. 6. 2015 INTERCANIS Brno  Eliot z Královských teras - třída pracovní Výborný 1 CAC                                                                      

 


                                                          6.62015 Podzimní zkoušky Hvozdná u Zlína          
Eliot z Královských teras složil PZ  v I. ceně s plným počtem bodů, obsadil krásné třetí místo z 22 startujících psů, získal titul CACT
a tím se stal čekatelem Českého šampióna práce.                                                                                                                                                V
íce zde  

                  
6.62015 OVVR Hvozdná u Zlína
Felicita z Královských teras I. cena, 2 místo (samé 4, aport v terénu 3) Felicita tak splnila jednu z podmínek chovnosti. Vůdkyni moc gratulujeme, do dalšího kynologického snažení ji přejemehodně úspěchů a děkujeme za prezentaci naší chovatelské stanice.                               Více zde  
                        


1.6.2015 Štěňátka rostou jako z vody. Jsou úžasná, sladká a pěkní zlobivci. Dnes proběhlo očkování, tetování a kontrola kluků, jestli jsou kluci, jak se patří. Pan veterinář byl spokojený a já také. Labroušci byli velmi stateční a u tetování jenom kvikli. Goldenci byli pěkní bolestínci a velmi hlsitě dávali světu na jevo, jak veliké bebíčko jim pan doktor způsobil.
  
          
                                    


      11.4.2015 Národní výstava psů Ostrava
     
Eliot z Královských teras  tř. pracovní  Výborný 2 Res. CAC                                                                                                                        Více zde  
     


       11.4.2015 Vrh D dnes slaví své první narozeniny. Přejeme jim hodně zdravíčka, pohodičky a spokojený život ve svých rodinách.
                                     


        Obě holčičky se pěkně zakulacují.
      Codettce pěkně roste bříško, máme před sebou ještě něco kolem deseti dnů, tak uvidíme. Jakmile uvidí fotoaparát, zaleze si pod stůl.
      Asi se nechce fotit a být vidět na internet, když přibrala, modelka moje.
      Amelka je obrovská, je to takový čokoládový hrošík. Sotva se valí, těžko se ji dýchá, v noci chrápe jako dřevorubec a pořád by pila.
      Rozhodně nevypadá na málopočetný vrh. Tak doufám, že jich tam bude více a že kojením zhubne
.
                                      


Krmení dravé zvěře
 


        Codetta Angel Shadow je březí, miminka očekáváme v polovině dubna. Ultrazvuk nám ukázal početný vrh. máme velikou radost.
        Očekáváme štěňátka zlaté barvy po rodičích.                                                                                                                                              Vrh H
          Amel Královských teras - ultrazvuk nám tvrdí, že vrh moc početný nebude, ale nevadí, hlavně ať jsou zdraví mamina i mimča. Amel je obrovská už
        teď, tak se necháme překvapit. Miminka očekáváme za tři týdny. Předpokládáme čokoládová a černá mimča.                             
            Vrh E    

       4.4.2015 Dnes k nám přijela na návštěvu Frencis se svými páníky. Je to velmi pěkná holčička, velmi poslušná a celá po mamince Codettce.
                    Ta podoba se fakt nezapře.

                           
                                                 
 


       4.4.2015 Vrh E dnes slaví své první narozeniny. Přejeme jim hodně zdravíčka, pohodičky a spokojený život ve svých rodinách.
                                    


20. 3. 2015 Dnes jsme byli s Codettkou a Amelkou na ultrazvuku. Obě holčičky jsou březí!!!       Vrh E       Vrh H


         17.3.2015 Anne Marie z Královských luk dnes slaví 6. narozeniny.
        Přejeme ji hodně pohodičky a krásných dnů strávených s celou naší smečkou.                                                                                             

                                                                                     


     
        14.3.2015 Krajská výstava Vyškov

  Codetta a Eliot - Nejhezčí pár výstavy
  Eliot z Královských teras - Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz                                                                                                       Foto 
  Codetta Angel Shadow - Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz
  Eliot byl mimo vše nej. ohodnocen slovy: "Krásný pes, radostně se předvádí, Codettka si vysloužila ohodnocení: Nádherná fenka. 
                                                              


       13. a 15. 2. 2015 jsme byli s Codettou Angel Shadow za ženichem.
       Krytí i překrytí proběhlo v pořádku, tak teď nezbývá, než počkat, jestli naše holčička zabřezne.        
                                                                                                                                                                                                                  Vrh H

                                                                                            


      7. a 9. 2. 2015 jsme byli s Amelou z Královských teras za ženichem. Krytí i překrytí proběhlo v pořádku,
      tak teď nezbývá, než počkat, jestli naše velká hrošice zabřezne.                                                                                                           Vrh E

                                               


  6.2.2015 Codettka Angel Shadow dnes slaví 5. narozeniny.
  Všem jejím osmi sourozencům přejeme moc a moc  pohodičky, zdraví a lásky páníků.                                                                            
     
                          
                                                                            Malá Codettka s rodinkou

   2.2.2015 Guliver z Královských teras
  Můj vymazlený jedináček v sobotu opustil rodný pelíšek. Svoji novou rodinu našel v Olomouci. Doma mi stále něco chybí. Nemám po kom odnášet boty, které moc rád nosil doprostřed kuchyně, chybí mi na procházce, pořád mám tendenci chystat o misku víc, chybí mi vůně jeho kožíšku na klíně. Je to naprosto úžasný, milý, klidný a velmi poslušný pejsek. Škoda, že jsem si ho nemohla nechat. Na fotkách z nového domova je velmi spokojený. Bude se tam mít jako v bavlnce a to je to hlavní.                                                                                                                                   

  Hned ráno nám přišly fotky spokojeného Gulíška z nového domova.