Home          Výstavy             Fotogalerie          Co nabízíme             Návštěvní kniha             Odkazy             Kontakt   
Chovný pes:   ČLP/GR/14029/2011
Narozen:
17.5.2012 ve Skochovicích
Chovatel:
Ing. Pokorná Jarmila
Majitel:
Ing. Pokorná Jarmila

Otec:
Multi.Ch. Akim z Královských teras
         ČLP/GR/7369/05
Matka:
Anne Marie z Královských luk
            ČLP/GR/11021/07
Zdraví:
DKK 0/0   DLK  0/0
skus:
nůžkový, plnochrupý
barva oka:
tmavá
výška:
 59
Barva srsti:
zlatá
 
Výstavy:  OV Náměšť na Hané Výborná 1
              KV Vyškov Vítěz třídy, Krajský vítěz
              INTERCANIS Brno Výborná 4
              NV Ostrava Výborný 2 Res. CAC
              INTERCANIS Brno Výborný 1 CAC

Zkoušky: KZV II. cena
               KPZ I. cena 2x CACT, 1 x Res. CACT
               KZVP I. cena 2 x CACT, 2 x Vítěz zkoušek
               Všestranná canisterapeutická zkouška

Eliot je pejsek, který nám zůstal z vrhu E. Opakovaně si ho zájemci zadávali a zpravidla se pak již neozvali. Když jsem ho vezla po domluvě zájemcům do Brna, netušila jsem, že pojede se mnou i zpět. Po dvouhodinovém rozhovoru a společné procházce, kdy se Eliot choval velmi poslušně a mile mi zájemce řekl, že se do týdne rozhodne. Tehdy jsem se rozhodla já. Nikomu ho nedám. Eliot je velmi krásné štěně zlaté barvy, tmavého oka a pigmentu, kvalitní husté srsti, správného úhlení a pevné kostry. Má skvělou, přátelskou povahu, ničeho se nebojí, je temperamentní a přitom poslušný psí kluk. Čím více rostl, tím více se podobal svému úžasnému otci Akimovi z Královských teras a já jsem ho v něm stále více viděla víc a víc. Věřím, že Ell dostal do vínku nejen tátovu úžasnou povahu, ale i jeho lovecké vlastnosti.
Na roce se ozval vážný zájemce a nabízel velmi zajímavou sumu, když mu ho nechám. Bojovala jsem s myšlenkou přenechat mu ho. Bylo mi jasné, že je to poslední Akimův potomek a že bych si ho měla určitě nechat. Vzala jsem si nějaký čas na rozmyšlenou. Kdykoli jsem se na něj podívala, viděla jsem v něm našeho tatíka Akima. Eliot byl objednaný na RTG kyčlí a loktů a když přišly výsledky 0/0, bylo rozhodnuto definitivně. Zůstane doma a linie Sally a Akima bude mít dalšího nástupce. Vždyť je to přece můj chlapeček.
I když se Elovi na zkouškách štěstí vyhýbalo a první dvě zkoušky složil v II ceně, v myslivecké praxi se projevily jeho vynikající lovecké vlastnosti. Na honech na drobnou prokazoval nezkrotnou chuť najít a vyhnat zvěř z krytiny, klid před zvěří, vynikající poslušnost, ovladatelnost a pevný ukázkový aport. Neunikne mu žádná křídlovaná, za kterou vyskakuje do znační výšky a kterou chytá za letu. Na honech v bažantnici pracuje neúnavně, s obrovskou chutí a je velmi příjemné sledovat ho při práci. Zkoušková kariéra nás ještě čekla a já věřila, že bude úspěšný.
Eliot byl dlouho veliké dítě. Dospěl až po třetím roce věku, kdy začal mít úspěchy na výstavách, ale hlavně na zkouškách. V současné době je čekatelem Českého šampiona krásy a Českého šampiona práce. Našim cílem je tyto šampionáty získat.

Eliot z Královských teras  
 Čekatel Českého šampióna krásy
 Čekatel Českého šampióna práce

 

 

Rodokmen
Výstavy
Zkoušky

im

Jak jsem rostl
Fotogalerie
Zpět