Home          Výstavy             Fotogalerie          Co nabízíme             Návštěvní kniha             Odkazy             Kontakt   

Vrh E   - Poslední volný pejsek Eliot čeká na své nové páníky  !!    

 

Otec: Multi Ch., ICh, Dual ch.
Akim z Královských teras 
 
  

Matka
Anne Marie z Králvoských luk

Intršampion
Český šampion
Polský šampion
Maďarský šampion
Slovenský šampion
Český šampion práce

Zdraví:
DKK 0 / 0
skus nůžkový, plnochrupý
barva oka tmavá
Oči: PRA/CAT  negativní (1/2006)

Povaha: klidná
Výška: 58 cm
Barva srsti: zlatá

Výstavy: 2 x výborná Klubová výstava Konopiště
              1 x výborná 4 Intercanis  Brno
              1 x výborná 2 Národní výstava PL

Zkoušky: OVVR I. cena
               SVP    I. cena
               SVP  III. cena (marking)

Zdraví:
DKK 0/0  DLK 0/0
Skus: nůžkový, plnochrupý
Barva oka: tmavá
Povaha: temperamentní
Výška: 54
Barva srsti: světle zlatá

 
Eimy je temperamentní fenka s výbornými loveckými vlastnostmi. Je sebevědomá, neohrožená, nebojí se nikoho a ničeho. Na honech v bažantnici je skvělá. Pracuje rychle, dohledává spolehlivě, aportuje vášnivě, žádné roští pro ni není dost husté a žádná voda pro ni není  dost ledová. Praxe v bažantnici ji prověřila a své goldení rase dělá mezi ohaři výbornou pověst.
Akim je zlatý pes pěkný v tipu, má elegantní ušlechtilou hlavu, správnou pigmentace, elegantní krk, hluboký hrudník,velmi pěknou horní linii,výborné přední i zadní úhlení a pevnou záď, prut správně nasazen i nesen,má dobře přiléhavé pěstěné osrstění a správnou mechaniku pohybu.Ve všech požadavcích odpovídá plemennému standardu. Má milou přátelskou povahu. O jeho špičkovém exteriéru svědčí jeho výstavní úspěchy.

Akim je pracovně veden, je vášnivý aportér, má kvalitní nos a pracuje s rozvahou a obrovskou chutí. O Akimových pracovních vlohách vypovídají jeho vynikající výsledky na zkouškách. Akim se osvědčil také v myslivecké praxi, kdy aktivně pracoval na honech na drobnou a na kachních honech. Poslední tři sezóny se účastnil více než padesáti honů v bažantnici Luhy Kinsky Dal Borgo, kde dělal čest svému plemeni. Akim aktivně pracoval několik let jako canisterapeutický pes v ÚSP pro tělesně postiženou mládež.
Brzy bude Kimečkovi devět let a tak je na čase zvolnit a začít se trochu šetřit. Na hony letos určitě půjde, ale jen pro radost a s rozvahou, aby nám zdravíčko vydrželo co nejdéle.

Od tohoto spojení si slibujeme:
Výborný exteriér
Pracovní vlohy
Pevné zdraví
Klidnou vyrovnanou povahu
Zlatý kožíšek

Máme nakryto!!

15.3.2012 u nás proběhla láska, mezi Akimem a Eiminkou. Krytí proběhlo v pořádku a teď nezbývá než čekat, jestli se zdařilo a Eiminka zabřezne. Pokud ano, tak doufáme, že bude miminek více předchozí krytí, ze kterého se narodil jedináček Darek.

5.4.2012 Eiminka  je šíleně žravá, a tak doufáme, že to klaplo. Začíná se šetřit, jen se povaluje a pořád by se mazlila. Ovšem to jen pokud je doma. Venku se z ni stává naprostý šílenec. Jakmile ji pustíme z vodítka, nabere obrovskou rychlost a je pryč.  Odmítá poslechnout povely k návratu a tím mě vytáčí do vrtule. Nejraději bych ji seřezala jak nezralé žito, ale přece nemůžu napráskat budoucí matce.

26.4.2012 Doufáme že to není jen falešný poplach,  že změny v chování naší Eimy mají svou příčinu a že je naše holka v požehnaném stavu. Na ultrazvuk jsme tentokrát nejeli. Eiminka se hodně rozšířila v hrudníku a ve hřbetě a narostlo ji bříško. To ji ale vůbec nebrání řádit na dvoře se svým synem Darkem a jeho nevlastní ségrou Codettkou.

 
 

1.5.2012  Eiminka je naprosto nezodpovědná a potřebovala by vyprášit kožich. Dnes jsme se všema goldenama šli k vodě, aby se v provomájovém  extrémním horku trošku zchladili. Eiminka byla po celou dobu na vodítku, protože jsem měla strach, aby ve svém požehnaném stavu neprovedla zase nějakou skopičinu. Pustila jsem ji až u rybníka, aby se šla zchladit s ostatní smečkou. Hvězda zase nezklamala. Sotva se zchladila, nejspíš si vzpomenula, že o kus dál je větší rybník. Vyskočila na břeh a vzala roha. Nepomohlo ani pískání, ani volání, prostě byla fuč. Šílela jsem, zuřila a upalovala s celou smečkou ji hledat. Nezklamala jako obvykle. Uprostřed rybníka se pokoušela ulovit labutě. Nemohla jsem ji dostat na břeh měla jsem šílený strach, aby ji labutě neutopily. Nakonec připlavala ke břehu, věděla že má malér, a tak si lehla na břehu v blátě a odmítla jít ven. Musela jsem se svléknout a pro ni si přijít. Nejraději bych ji přerazila.

 
                                                             Která je Eimy? Ta bílá hlava v dálce!

3.5.2012 Eimy se pěkně kulatí. Povaluje se na sluníčku a pospává. Ven chodíme už jenom na vodítku, aby se nic nezvrtlo.
 
 

14.5.2012  Anne Marie konečně přestává řádit. Začíná více polehávat a hrabat veliké díry na zahradě. Vyžaduje neustálé hlazení a  mazlení. Do přichystané porodní bedny se ji zatím nechce a tak ji tam nenutíme.

16.5.2012  Eiminka  si ráno sama vlezla do bedny. Uvelebila se v ní a celý den podřimuje. Převaluje se z boku na bok, ale nejlépe se ji leží nejspíš na zádech, kde ji nevadí její veliké bříško. Ven se jde jenom rychle vyvenčit a hned se vrací do bedny. Odmítá naše  urovnávání deky a prostěradla v bedně, vyhazuje to z bedny a hrabe pod sebe. Asi nás bude čekat dlouhá noc. 
 

 

17.5.2012  Miminka jsou na světě

Anne Marie dnes přivedla na svět 7 štěňátek,   2 kluky a  5  holčiček. První miminko přišlo na svět v  5,35 ráno a poslední  v 8,33 dopoledne. Porod proběhl bez komplikací a velmi rychle. Trval pouhé tři hodiny. Anne Marie je starostlivá máma a o celé to kňourající nadělení se pečlivě stará. Táta Akim během porodu několikrát pozorně nakoukl do porodní bedny a šel si raději lehnout. Ale co my víme, jaké pocity má novopečený tatík válející se na gauči?               Porod

 

Porod v přímém přenosu
Foto - 2 měsíce
Poprvé na dvoře
pejsek-Elpaso-zadaný
fenka - Ewelin-zadaná
fenka - Ellis
pejsek- Eliot - volný  
fenka - Ebony-zadaná
fenka - Eimy - zadaná
fenka - Esara -zadaná

 

Novinky 2. měsíc
Novinky 1. měsíc
Eliot - VOLNÝ !!!

 

 

 

Novinky 4. měsíc
Novinky 3. měsíc