Home          Výstavy             Fotogalerie          Co nabízíme             Návštěvní kniha             Odkazy             Kontakt   


Jak jsme přišli na svět

 

23.6. 2016 Je o týden, kdy měla mamina první porodní termín od prvního krytí. V noci jsem toho moc nenaspala. Každou hodinu jsem k ní vstávala každou hodnu, abych ji zkontrolovala. Horko dnešního dne  bylo dost nepříjemné, Codettka celé dopoledne dýchala a na rozdíl ode mě byla klidná. Zato já jsem po domě chodila nervózní "jako pes". Miminka jsem na omak stále kontrolovala, jestli je ucítím. Jezdily v bříšku, cítila jsem jak nožičky, tak hlavičky, budou to pěkní rošťáci.

Kolem 16. hodiny poprvé zatlačila.
                                                                    

16:50 hodin se narodilo první miminko, světle zlatá holčička, váží 419 gramů. Byla dost připitá a nějakou dobu trvalo, než popadla dech. Odsáli jsme vodu a hned ji strčili mamině, aby si ji olízala. Cecíku se nechtěla chytit a tak jsme ji dali chvilku času.
                                                                  

17:05 hodin přišel na svět zlatý kluk, svět přišel zadečkem a mami ně jsme museli trošku pomoci. Je drobnější než jeho sestřička, váží 370 gramů. Po očištění se rozkřičel na celé  kolo a k cecíku se hned přisál.
                                                                  

17:35 hodin se opět zadečkem prodral na svět další zlatý kluk, který váží 460 gramů. Hned se začal hlasitě projevovat a k jídlu se také nedal přemlouvata hned se přisál.
                                                                  

17:53 hodin a opět zadečkem vykoukl další zlatý klučina, který váží 448 gramů a hned se měl k světu. Za hodinu čtyři potomci, to jsme nečekali a nestíhali jsme.
                                                                  

18:00 hodin se narodil další kluk a jek jinak než opět zadečkem. Byl hodně napitý a trvalo nějakou dobu, než jsme ho odsáli a než se začal projevovat. Jeho váha je 380 gramů. Po zvážení a očištění se hned přisál k mámině cecíku.
                                                                  

18:34 hodin se konečně narodila další vymodlená holčička. Vyšla bez obalu hlavičkou, po odsátí se hned ala do křiku a k cecíku se také nedala pobízet, její váha je 380 gramů                          
                                                                  

19:25 hodin přišel na svět světle zlatý klučina. Vyšel bez obalu, byl hodně připitý a na to, jak jde porod rychle šel spolu s tmavou vodou a i klučina byl hodně zelený. Váží 428 gramů, ke světu s začal hlásit hned po odsátí a očištění. Stejně tak se hned hlásil o cecík.
                                                                 

Prosím Codettko, ještě holčičku!!! To je prostě pech!  Když si chci nechat fenečku a zlatou, narodí se jenom dvě a vypadá, že budou světlé.


19:38 hodin spatřil světlo světa další kluk. Váží 458 bramů a hned se měl k světu a jakmile siho mamina očistila, dral se mezi své sourozence aby urval nějaký cecík pro sebe.
                                                                 
 

Zdálo se, že už je konec. Codettka se byla vyprázdnit, pak jsme ji vysprchovali, osušili, převlékli porodní bednu a dali piškoty s mlékem. Posilněná spokojeně usnula, zatím co v bedně kvikalo osm krásných zlatých miminek.

20:20 hodin nás překvapil další křikloun, tentokrát již opravdu poslední. Jak jinak než další kluk. Váží 460 gramů.