Home          Výstavy             Fotogalerie          Co nabízíme             Kniha návštěv             Odkazy             Kontakt   


Vrh E
Amel přivedla na svět 9 štěňátek: 2 černí psi, 2 čokoládoví psi,
        3 černé fenky a 2 čokoládové fenky.
 
Štěňátko si můžete zadat na tel. 603227741, email: z.kralovskych.teras@seznam.cz

17.4.2015 Štěňátka mají dnes týden a rostou jako z vody. Krásně přibírají na váze, až na jednoho pejska přibrala skoro svoji porodní váhu. Amelka se velmi pečlivě stará. Nehne se od nich z porodní bedny, stále je čistí a masíruje jazykem pupíky. Miminka jsou strašně hodná, skoro nevíme, že je máme. Jeden černý kluk mi ale dělá starosti. Za týden nepřibral, právě naopak. I když ho stále přikládáme a on opravdu tahá, na váze to není znát. Celý den o něj pečujeme, dohlížíme, aby ho jeho větší sourozenci neodstrkovali ale výsledek žádný. Přitom se jeví, jako zdravý, čilý pejsek. Pravidelně dýchá, nemá promodralé ani pysky, ani jazýček a k jídlu se má také dobře. Bez váhání se přisaje a tahá. Žádné dudlání, spíše mlaskání. Po konzultaci s veterinářem jsem mu začala píchat antibiotika. Tak snad to zvládne.
                                

24.4.2015 Štěňátka mají 14 dní. Bohužel i přes nepřetržitou péči černý chlapeček uhynul. Vůbec nepřibral na váze. Každodenní vážení po týdnu života ukazovalo drobné přírůstky a i když to nebylo nic moc, přece jen jsem doufala, že to spolu zvládneme. Třináctý den kolem druhé odpoledne ještě pil a za dvě hodiny byl pryč. Amelka ho od sebe opakovaně odstrkovala a když se fena takto chová nevěstí to nic dobrého. Ostatní štěňátka jsou však čilá, už koukají na svět, zbaštila pastu na odčervení a jsou nejhodnější z nejhodnějších. Amelka od nich už odchází stále častěji ale pravidelně se vrací ratolesti nakojit.
                               

1.5.2015 Štěňátka mají tři týdny. Už běhají, i když zatím jen v porodní bedně. Dnes  poprvé ochutnala něco jiného, než mámino mlíčko z dudlíku. První koupel v krupičné kaši mají za sebou. Ještě, že je Amelka celé olízala a umyla. Štěňátka sotva namočila své čumáčky aby zjistila, jaká je to pochoutka se s chutí pustila do jídla. Napapala se a spokojeně usnula.
                               

12.5.2015 Štěňátka rostou jako z krupičky, tvarohu a dalších mléčných dobrůtek. Granulky jim zpočátku moc pod vousy nešly, ale brzy jim přišly na chuť. Dvakrát  denně dostávají krupičku, šlehaný tvaroh, nebo piškoty s mlékem, dvakrát namočené granulky a ostatní krmení je na mámě. Dnes jsme znovu stříhali drápky a podruhé odčervovali. ŠtěO víkendu se k nám sjeli zájemci potěšit se s miminky. Štěňátka už běhají jako draci. Přeňátka jsou velmi žravá a dvě misky granulí v nich zmizí během chvilky. Dnes proběhlo také focení. sunula jsem je z porodnice do odchovny, kde mají daleko více prostoru. Začínají se učit kakat a čůrat na kartón a jsou moc šikovná.
1 čokoládový pejsek
 

2. čokoládový pejsek
 

1. čokoládová fenka
 

2. čokoládová fenka
 

1. černý pejsek
 

1. černá fenka
 

2. černá fenka
 

3. černá fenka
 

1. měsíc
Jsme na světě